Zaproszenie na
wielkopostne dni skupienia
20.01.2024

Drodzy Nadzwyczajni szafarze!

W imieniu księdza opiekuna ks. dra Andrzeja Suchonia serdecznie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych szafarzy naszej Archidiecezji do wspólnego przeżycia tegorocznych wielkopostnych dni skupienia.

Niech nasza wspólna modlitwa i Eucharystia będą dla nas wszystkich siłą do wzmożonej posługi w czasie Wielkiego Postu oraz następującego po nim Triduum Paschalnego. Pamiętajmy, że jesteśmy pomocą dla kapłanów, a w szczególności jesteśmy dla chorych dla których niejednokrotnie wielkim wsparciem i radością niosąc im Jezusa Eucharystycznego.

Jak zawsze spotkamy się w pięciu kościołach naszej Archidiecezji, aby wspólnie modlić się i prosić o potrzebne łaski dla nas, dla naszych rodzin, dla chorych. Wspólne nabożeństwo, a w szczególności Eucharystia, która w nauczaniu Kościoła jest „źródłem, a zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego”, niech będą czasem wypełnionym dla Boga. Niech nasza kontemplacja o zbliżającej się śmierci Syna Bożego uzmysłowi nam, jak wielki dar otrzymaliśmy od Boga. Wszystkie spotkania rozpoczna się o godzinie 10:00.

Wodzisław Śl./Jedłownik – parafia M.B Wszechpośredniczki łask i św. Antoniego
02 marca
Tychy – parafia św, Magdaleny
09 marca
Katowice – parafia mariacka NPNMP
16 marca
Katowice/ Osiedle Tysiąclecia – parafia Podwyższenia Krzyża i M.B Uzdrowienia chorych
23 marca
Rybnik – parafia św. Antoniego

Na zakończenie naszego wielkopostnego spotkania „spotkanie przy stole”, które niech będzie znakiem wielkiej wspólnoty, jaką tworzymy.

Terminy naszych spotkań dostępne są w zakładce FORMACJA/DNI SKUPIENIA.

Olek Matusek

20.01.2024