Coroczna pielgrzymka Nadzwyczajnych szafarzy Archidiecezji katowickiej

8 miesięcy temu - Olek

W imieniu księdza opiekuna ks dra Andrzeja Suchonia zapraszamy na tegoroczną pielgrzymkę Nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Katowickiej. W tym roku odbędzie się ona 23 września (sobota) w Pszowie w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (u „Matki Bożej Uśmiechniętej). Pielgrzymka do Pszowskiego Sanktuarium będzie związana z obchodami 300-lecia obecności obrazu Matki Bożej Uśmiechniętej w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Nasze coroczne spotkanie to duże przedsięwzięcie. Zaangażowanie wielu osób, oraz życzliwość gospodarzy z Pszowa na czele z księdzem kanonikiem Andrzejem Pyrszem obliguje nas to tego, aby jak największa liczba Nadzwyczajnych szafarzy naszej Archidiecezji wzięła w niej udział. By wszystko należycie przebiegło podczas naszego corocznego spotkania przedstawiamy plan pielgrzymki z najważniejszymi informacjami.

Transport do Pszowa odbywa się we własnym zakresie. Zbiórka o godzinie 9:15. Zabieramy ze sobą alby i białe cingulum. Funkcje podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice zostaną rozdzielone przez n. szafarzy z Pszowa. Po zakończeniu Mszy Świętej będzie czas wolny na posiłek. Zaplanowany jest posiłek w Miejskim Ośrodku Kultury (żurek, grochówka, kawa, herbata, kołocz).  Kolekta zebrana w trakcie mszy św. będzie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacyjnych. Po posiłku spotkanie w Bazylice z księdzem kanonikiem Andrzejem, który opowie o historii Bazyliki. Nastepnie udamy się na Kalwarię Pszowska na Drogę Krzyżową i tam ok. godz. 17:30 nastapi zakończenie pielgrzymki.

Zgłoszenia szafarzy oraz osób towarzyszących odbywają się drogą mailową pod adresem: aleksander.matusek@katowicka.pl. do dnia 17 września br. Można również skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie w zakładce KONTAKT .

W zgłoszeniu podajemy:

• imię i nazwisko nadzwyczajnego szafarza
  • ilość osób towarzyszących
  • informację o skorzystaniu z przygotowanego przez organizatora posiłku (TAK lub NIE)

Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone zwrotnym mailem.
W przypadku braku potwierdzenia zgłoszenia prośba o kontakt tel. 501-957-917.

Poniżej przedstawiamy mapkę z miejscami parkingowymi oraz wyszczególnione punkty naszego spotkania w Pszowie na plakacie wraz z mapką Drogi Krzyżowej.
Zapraszamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Niech to wspólne spotkanie będzie swoistym wyznaniem naszej wiary

Trasa Drogi Krzyżowej na Kalwarii Pszowskiej: