ks. opiekuna
na pielgrzymkę do Pszowa

8 miesięcy temu - Olek

Drodzy bracia !

Skończył się czas wakacji. Chciałem Wam serdecznie podziękować za wszelkie zaangażowanie w różnego rodzaju przedsięwzięciach duszpasterskich w jakich braliście aktywny udział: w pielgrzymkach, rekolekcjach, koloniach charytatywnych itp.. Nade wszystko dziękuję za udział i pomoc w dwóch pielgrzymkach stanowych do Piekar Śląskich – męskiej w maju i żeńskiej w sierpniu. Jednocześnie Chciałbym Was drodzy Bracia gorąco zaprosić do licznego udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie, które w tym roku obchodzi jubileusz 300 – lecia obecności cudownego obrazu. Ks. Arcybiskup Adrian Gablas w zaproszeniu skierowanym do diecezjan na główne uroczystości, które odbędą się od 8-10 września, napisał: „Od samego początku przed oblicze Pszowskiej Pani pielgrzymują rzesze pątników, by wpatrywać się w Jej spokojną, łagodną twarz, promieniującą szczerym uśmiechem. Patrząc na Maryję
odkrywamy, jak piękny jest człowiek, który pozwoli się przeniknąć światłu Ewangelii.

Poza głównymi obchodami jubileuszowymi, w tym roku w sanktuarium pszowskim mają miejsce różne wydarzenia jubileuszowe, pielgrzymki i spotkania równych wspólnot i grup. Wśród nich znaleźli się także Nadzwyczajni Szafarze Komunii św., co poczytujemy sobie za wielkie wyróżnienie. Nasze pielgrzymka odbędzie się w sobotę 23 września 2023. Rozpocznie się procesjonalnych przejściem z domu parafialnego do bazyliki. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp. Grzegorz Olszowski. Po Mszy św. przewidziany jest dla wszystkich poczęstunek, a potem przy pięknej pogodzie odprawimy sobie drogę krzyżową na niezwykle urokliwej kalwarii pszowskiej. Szczegółowy program pielgrzymki został podany na plakacie.

Drodzy Bracia, bardzo liczę na Waszą obecność. Niech nikogo z Was nie zabraknie. Przybądźcie z całymi rodzinami. Niech Nasza pielgrzymka będzie wspaniałym świadectwem miłości do Matki Najświętszej, ale także i naszej jedności. Przywieźcie z sobą strój liturgiczny – alby. Będą potrzebne do procesji, a także do udziału we Mszy św. Chcemy przed obliczem Najświętszej Maryi Panny uczestniczyć we Mszy św. w albach. Ponieważ dla wszystkich będzie przygotowany poczęstunek proszę, ze względów organizacyjnych, o zgłoszenie swojego uczestnictwa wraz z ilością osób z rodziny na naszej stronie internetowej.

Zachęcajcie się wzajemnie do udziału w pielgrzymce, jeśli to możliwe zorganizujcie sobie wspólny wyjazd. Afisz z szczegółowym planem pielgrzymki został przesłany do każdej parafii drogą mailową wraz z okólnikiem duszpasterskim. Poproście Waszych księży proboszczów o wydrukowanie go i zawieście go na widocznym miejscu gdzie zazwyczaj gromadzą się szafarze, bądź w zakrystii. Z radością oczekuję Waszego licznego przybycia do Pszowa i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Wasze przybycia wyczekują także pszowscy szafarze, którzy mocno zaangażowali się w przygotowanie pielgrzymki, za co im serdecznie dziękuję.

Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam, wraz z darem modlitwy.

Wasz opiekun: Ks. Andrzej Suchoń