ZAPRASZAMY DO WIELKOPOSTNYCH KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH

Już od Środy popielcowej po raz pierwszy będą czynne wielkopostne kościoły stacyjne w Katowicach. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy w Rzymie papież odwiedzał poszczególne wspólnoty i celebrował tam Msze św. Tematem tegorocznych rozważań w czasie homilii w kościołach stacyjnych są słowa: „Błogosławieni miłosierni…”. Każdego dnia Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia będzie taki przebieg wydarzenia:

17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;

18.00 lub wg planu kościoła Msza św. i ponownie adoracja i okazja do spowiedzi;

20.00 Koniec.

Pielgrzymi odwiedzający kościoły będą mogli zbierać pieczątki (w zakrystii w godz. 17-20) do specjalnie przygotowanych paszportów (które będzie można odebrać w kościołach stacyjnych). Uzupełnione i zeskanowane (zdjęcia) paszporty będzie można wysyłać na adres: duszpasterstwo@katowicka.pl do 6 kwietnia. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda, którą jest pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Wykaz kościołów poniżej  na plakacie.