Wielkopostny Dzień Skupienia za nami
30.03.2021

1 miesiąc temu - Olek

27 marca odbył się wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej z naszej Archidiecezji. Wzorem poprzedniego dnia skupienia miał on również w formę online z racji panującej pandemii i obostrzeń co do ilości osób przebywających w kościele. Transmisja była dostępna na naszej szafarskiej stronie internetowej.

Tym razem modliliśmy w kaplicy domu parafialnego Kościoła Mariackiego w Katowicach. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą której przewodniczył ks. dr Andrzej Suchoń, a homilię, którą możemy wysłuchać >>> TUTAJ <<< wygłosił w tym dniu ks. dr Grzegorz Śmieciński.

Po zakończonej Eucharystii odprawione zostało nabożeństwo do Świętego Józefa, które przygotował nadzwyczajny szafarz Jan Szczyrba, a który też w tym dniu przygrywał na organach.

Na zakończenie dnia skupienia ksiądz opiekun przeczytał w całości ANEKS do Instrukcji dotyczącej posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w Archidiecezji katowickiej wydany przez Arcybiskupa Katowickiego Wiktora Skworca, a który to dostępny jest na naszej stronie >>> TUTAJ <<< a o którym wspominał już podczas kazania ks. Grzegorz. Całość tego dnia została zakończona życzeniami dla nadzwyczajnych szafarzy i ich rodzin.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym szafarzom, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii i posługę w tym dniu w kaplicy domu parafialnego.
Wszyscy mamy nadzieję, że kolejny dzień skupienia będziemy mogli już odbyć wszyscy razem wspólnie w kościołach naszej Archidiecezji.

Zapraszam do galerii zdjęć z tego wydarzenia >>> TUTAJ <<<

Zdjęcia: Andrzej Stencel, Olek Matusek