Terminy
rekolekcji
w Piekarach Śl.
w 2024 roku

3 miesiące temu - Olek

Nowo otwarty Dom Rekolekcyjny w Piekarach Śląskich to nowe miejsce na rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy naszej Archidiecezji, które przyjmie nas już w październiku tego roku. Do tego ośrodka na każdy z terminów podanych w terminarzu można przyjechać z żonami. Dom oferuje pokuje tylko dwuosobowe. Kosz rekolekcji to 540 zł.

Budowę ośrodka „Nazaret” rozpoczęto w 2015 roku decyzją metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Na miejsce powstania budynku wybrano przylegający do starego domu obszerny ogród, a także niezagospodarowaną dotąd część piekarskiej kalwarii. Podczas pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców w maju 2015 roku teren pod budowę „Nazaretu”, poświęcił abp Wiktor Skworc. Rok później kardynałowie i biskupi polscy na czele z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem podpisali akt erekcyjny budowy nowego domu rekolekcyjno-pielgrzymkowego.

W nowym ośrodku jest 108 miejsc noclegowych, sala konferencyjna, jadalnia, część restauracyjna jadalni, sala telewizyjna z funkcją kawiarni, sala rekreacyjna oraz przestronne zaplecze gospodarcze.

Sercem domu jest kaplica św. Rodziny. W ołtarzu głównym umieszczony został fragment skały z domu Maryi i Józefa z Nazaretu. Został on poświęcony przez papieża Franciszka w kwietniu 2015 roku w Rzymie. Poza tym znalazł się tam również obraz Matki Bożej Piekarskiej.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty rekolekcyjnej. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie oczywiście w zakładce:

— REKOLEKCJE W PIEKARACH ŚLĄSKICH —

 

Olek Matusek
28.04.2024