Pielgrzymka
Nadzwyczajnych Szafarzy
do Ziemi Świętej

1 rok temu - Olek

Dziś do naszej szafarskiej galerii wskoczyły zdjęcia z pielgrzymki do Ziemi Świętej w 2019 roku wraz z krótkim opisem tego wydarzenia w naszym szafarskim gronie. Zapraszamy zatem do galerii, aby przypomnieć sobie tę niezwykłą pielgrzymkę. Opis i zdjęcia przygotował Józef Biolik. Dziękujemy.

W dniach 24.02 – 3.03.2019 odbyła się pielgrzymka Szafarzy do Ziemi Świętej.  Konferencje oraz rozważania modlitewne prowadził ks. Prał. Andrzej Suchoń, natomiast naszym przewodnikiem po miejscach świętych był ks. Tomasz Kusz. Nadzwyczajnych szafarzy było niewielu, więc w pielgrzymce wzięły udział siostry zakonne, żony szafarzy oraz inni pielgrzymi. Program pielgrzymki obejmował między innymi miejsca: w Betlejem – Pole Pasterzy, Bazylikę Narodzenia, Grotę Mleczną, w Jerozolimie  – Syjon chrześcijański – kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik, kościół zaparcia się św. Piotra „in gallicantu”, Góra Oliwna, panorama Jerozolimy, miejsce modlitwy Jezusa, miejsce zdrady, kościół Dobrego Pasterza oraz  sykomora Zacheusza w Jerycho, Góra Kuszenia, Pustynia Judzka, Qumran, Morze Martwe, Jordan – miejsce chrztu Janowego, Golgota, Bazylika Bożego Grobu, Ściana Płaczu, Betesda – kościół św. Anny, Betania, Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety, kościół Narodzenia św. Jana, Góra Tabor -kościół Przemienienia, Kana Galilejska, Nazaret – bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, Banias, Góra Błogosławieństw, Tabga – miejsce rozmnożenia chlebów, miejsce prymatu Piotra, rejs po jeziorze Genezaret, Kafarnaum, Magdala, Karmel – kościół Stella Maris oraz Cezarea (akwedukt oraz ruiny).

Szczególnymi wydarzeniami były: Msza Święta we wnętrzu Bożego Grobu, Msza Święta na Golgocie, wieczorna 1,5 godzinna adoracja (kolędowanie) w miejscu Narodzenia się Pana Jezusa, droga krzyżowa z niesieniem krzyża zakończona w Bazylice Bożego Grobu, odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Kanie Galilejskiej oraz odnowienie ślubów zakonnych sióstr w Nazarecie.

Z perspektywy czasu była to wyjątkowa pielgrzymka ze względu na miejsca a przede wszystkim ze względu na Przewodnika duchowego – ks. Andrzeja  oraz przewodnika po miejscach świętych – ks. Tomasza.

Zdjęcia dostępne są w naszej galerii po kliknięciu
>>> TUTAJ <<<