Informacje n.t. posługi podczas sierpniowej pielgrzymki

21 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Plan tegorocznej pielgrzymki:

8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy. Prowadzenie: ks. prob. Andrzej Hnida z parafiankami.

9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pątniczek i słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.

11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.

13.45 – Godzina ewangelizacyjna.

15.00 – Nieszpory pod przewodnictwem bp. Tadeusza Kusego z Republiki Środkowoafrykańskiej i z homilią bp. Adama Wodarczyka.

W tygodniu poprzedzającym pielgrzymkę polecajmy dzieło pielgrzymki Bożej Opatrzności w parafiach i przygotujmy duchowo pątniczki. Ze względu na czas urlopowy Księży biorących udział w pielgrzymce tym bardziej prosimy o podjęcie posługi w konfesjonałach na Rajskim Placu oraz na piekarskim wzgórzu.

Do posługi rozdzielania Komunii św. zapraszamy nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Zgłoszenia dokonują duszpasterze parafialni do czwartku 18 sierpnia na adres duszpasterstwo@katowicka.pl.