Wirtualna kolęda
z Kościoła Mariackiego
13.01.2021

3 tygodnie temu - Olek

W niedzielę, 10 stycznia 2021 r.,  o godz. 17:00, odbyła się wirtualna kolęda z Kościoła Mariackiego. Wspólna modlitwa w swoich rodzinach i kolędowanie przy Bożym żłóbku miało charakter symboliczny na wzór tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Kolędę poprowadził nasz opiekun ks. dr Andrzej Suchoń, wraz z swoimi współpracownikami przy stajence bożonarodzeniowej. W głębokim przeżyciu tego czasu pomagali parafianie, służba liturgiczna oraz siostry zakonne, które włączyły się w przygotowania tej „kolędy”.

Z racji pandemii nie mogły odbyć się tradycyjne odwiedziny kolędowe. Były za to Msze Święte w intencji parafian w każdej z parafii naszej Archidiecezji. To spotkanie było zatem zakończeniem tej wspólnej bożonarodzeniowej modlitwy w trudnym czasie pandemii.

Dziś zapraszamy na film z tego wydarzenia.

Tekst i film: Olek Matusek
13.01.2021