Przedłużenie posługi
na kolejny rok
01.12.2020

Drodzy Nadzwyczajni szafarze!

Obecny rok jest dla nas wszystkich bardzo trudnym etapem w życiu. Sytuacja związana z panującą  pandemią, storpedowała praktycznie w całości nasze tegoroczne spotkania podczas rekolekcji szafarskich. Coroczne obowiązkowe rekolekcje zamknięte, są czasem kiedy pogłębiacie swoją wiarę, a także miłość do Eucharystii. One także przedłużają ważność Waszej posługi jako Nadzwyczajnych szafarzy w parafiach na kolejny rok, abyście mogli zanosić Eucharystycznego Jezusa chorym i potrzebującym.

W związku z tym, że wielu z Was nie miało możliwości uczestniczyć w rekolekcjach i w związku z Waszymi pytaniami co do przedłużenia posługi, pragnę poinformować, że zostaje ona automatycznie przedłużona na kolejny rok.

Pomimo tych wszystkich przeciwności zachęcam, aby w jak najszybszym z możliwych terminów nowego roku wziąć udział w rekolekcjach zamkniętych dla szafarzy. Terminy na 2021 rok są już podane na stronie internetowej. Zachęcam również do tego, aby indywidualnie pochylić się w swoich domach nad lekturą Pisma Świętego. Niech ten czas będzie przeznaczony również na przeczytanie jakiejś pozycji książkowej do których mamy nieograniczony dostęp. Niech to będzie np. jedna z wielu Encyklik napisanych przez Papieży. Można także wyszukać na kanale YouTube rekolekcje online i w nich uczestniczyć. Mamy wiele możliwości, aby w zgodzie z własnym sumieniem nie zmarnować tego czasu.

Nasz tegoroczny Adwentowy Dzień Skupienia odbędzie się w formie online w sobotę 19 grudnia o godzinie 10:00. Zachęcam do przesyłania pytań poprzez formularz na stronie internetowej, a na które odpowiem podczas transmisji. Więcej szczegółów w odrębnej informacji na stronie.

Pamiętając w modlitwie,
błogosławię Was i Wasze rodziny.

Szczęść Boże
ks. Andrzej Suchoń