Brenna – rekolekcje
w remoncie

1 rok temu - Olek

 

Od listopada zeszłego roku w Ośrodku Spotkań i Formacji archidiecezji katowickiej trwa generalny remont. Trzeba zdążyć do końca kwietnia, bo od maja rozpocznie się nowy rekolekcyjny sezon w zupełnie nowych warunkach mieszkaniowych.

Remont obejmuje modernizację części mieszkalnej oraz dokończenie rozpoczętych przed dwoma laty prac związanych z dostosowaniem obiektu do wymogów i przepisów przeciwpożarowych. Wymieniana jest cała instalacja elektryczna i grzewcza.

Uczestnicy rekolekcji będą mogli korzystać z całkowicie odnowionych pokoi,
wyposażonych w nowe łóżka, szafy, stoliki i krzesła. Poszczególnym pokojom zostanie nadana nowa numeracja, a każdy z nich otrzyma swego świętego patrona.

Zmiany będą zauważalne także w łazienkach. Dwie z nich dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym także poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjeżdżających na rekolekcje gości powita nowa recepcja oraz odnowiona kaplica,
w której pojawią się m.in. organy piszczałkowe, sprowadzone z Niemiec.

W związku z remontem istnieje możliwość darmowego przekazania części dotychczasowego wyposażenia. Zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z Dyrektorem Ośrodka
w Brennej pod nr telefonu 519-546-420 lub drogą mailową: kontakt@rekolekcje-brenna.pl.

 

ks. Tomasz Wojtal
30-01-2020

Oryginał artykułu dostępny na GOŚĆ NIEDZIELNY


Zdjęcia z remontu dostępne w naszej GALERII