Uroczystość ku czci Świętego Jacka Odrowąża
17.08.2020

Dziś 17 sierpnia obchodzimy Uroczystość ku czi św. Jacka Odrowąża, jednego z patronów Archidiecezji katowickiej, jak również „osobistego” patrona Nadzwyczajnych szafarzy naszej archidiecezji.

Z tej okazji życzymy wszystkim Nadzwyczajnym szafarzom wielu łask Bożych, wytrwałości w posługiwaniu wśród chorych starszych parafian, aby łaska jaką otrzymali z rąk Księdza Arcybiskupa została przelewana na ludzi wraz z miłością jaką darzy nas wszystkich miłosierny Jezus, ofiarując się nam w Komunii Świętej.

W Archikatedrze Chrystusa Króla o godzinie 12.00 ksiądz Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, będzie sprawował Eucharystię w intencji całej naszej Archidiecezji.

O Świętym Jacku, patronie naszej archidiecezji możemy przeczytać w artykule, który znajdziemy klikając TUTAJ