Pilnie potrzebna pomoc humanitarna
14.11.2022

2 lata temu - Olek

Drodzy Nadzwyczajni szafarze!

Nasz współbrat w szafarskiej posłudze- Wojciech, z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie od początku rozpoczęcia wojny na Ukrainie służy pomocą ludziom, którzy są tam w potrzebie. Ponad 30 razy był już z pomocą humanitarną na Ukrainie zawożąc tam wszystko co potrzebne w tym trudnym czasie wojny.

Dziś zwraca się do nas wszystkich z prośbą o pomoc. W najbliższych dniach znów kilka razy będzie jechał z pomocą na Ukrainę (najbliższy termin to 20-21 listopada). Najpilniejsze rzeczy jakie są potrzebne w chwili obecnej to środki higieny osobistej, opatrunki oraz świece. Te ostanie są potrzebne są także jako nadpalone, użyte, niepotrzebne, takie, które zalegają w naszych domach.

Osoby, które chcą się włączyć w pomoc i przekazać w/w rzeczy potrzebującym proszone są o kontakt telefoniczny podany poniżej. Bardzo prosimy Was Drodzy Nadzwyczajni szafarze o przekazanie tej wiadomości waszym znajomym, Waszym księżom proboszczom z prośbą o podanie tej informacji w miarę możliwości w ogłoszeniach parafialnych.

Potrzebne rzeczy będzie można także przywieźć na adwentowe dni skupienia, które czekają nas już wkrótce. Bardzo prosimy o poinformowanie wcześniej o tym fakcie naszego współbrata Wojtka, który przyjedzie je odebrać.

Dziękując naszemu koledze Wojtkowi za okazywane serce potrzebującym, pamiętajmy w naszych modlitwach o nim i wszystkich tych, którzy niosą pomoc innym oraz módlmy się o pokój w Ukrainie.

 

Kontakt w sprawie odbioru potrzebnych rzeczy:
Wojciech Biedacha
tel: 504-124-561

 

Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo całą akcję, może wpłacać pieniądze na poniższe konto. Za okazane serce i wsparcie dla potrzebujących składamy serdeczne Bóg Zapłać!

 

FUNDACJA „PODZIEL SIĘ”
Bank Zachodni WBK

82109017660000000133334496

CEGIEŁKA POMOC UKRAINIE

 

 

Kilka zdjęć z humanitarnej pomocy nadzwyczajnego szafarza Wojtka >>> TUTAJ <<<

 

Olek Matusek
14-11-2022