Aplikacja mobilna „SZAFARZ”

W Konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym ojcowie soborowi nauczają, że:

„człowiek zawsze starał się swoją pracą i pomysłowością rozwijać swoje życie. (…)
„Stworzony na obraz Boga, otrzymał zlecenie, żeby rządził światem w sprawiedliwości i świętości,
podporządkowując sobie ziemię ze wszystkim, co w niej jest, oraz żeby,
uznając Boga Stwórcą wszystkiego, odnosił do Niego siebie samego i wszystkie rzeczy,
tak aby przez poddanie człowiekowi wszystkiego przedziwne było po całej ziemi imię Boże”.

W kontekście powyższych słów powstała niniejsza aplikacja, która może służyć pomocą Nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. m.in. w indywidualnym rozważaniu Słowa Bożego lub do właściwego przygotowania się do wypełniania liturgicznej posługi wobec wiernych doświadczonych cierpieniem i chorobąaby spotkanie z Jezusem eucharystycznym, za każdym razem było nowym doświadczaniem Jego wielkiej miłości, a nie tylko rytualnym obrzędem. Aplikacja przeznaczona jest do prywatnego użytku w domu chorego i w żadnym wypadku nie zastępuje ksiąg liturgicznych podczas liturgii w kościele. Choć powstała ona na potrzeby nadzwyczajnych szafarzy archidiecezji katowickiej, z całą pewnością może służyć pomocą szafarzom w innych diecezjach Polski.

Wymagania:
– urządzenie mobilne z systemem Android 3.0 lub nowszy
– połączenie internetowe (tylko do pobrania i aktualizacji)

Bezpłatna aplikacja zawiera:
– zwykły obrzęd Komunii świętej
– skrócony obrzęd Komunii świętej
– liturgię dnia
– wiatyk
– zbiór podstawowych modlitw codziennych
– instrukcje, wskazania i modyfikacje KEP do posługi Nadzwyczajnych szafarzy
– instrukcje Archidiecezji katowickiej
– notę dotyczącą komunii bezglutenowej

Mamy także możliwość:
– powiększania i zmniejszania wielkości czcionki
– wpisania adresów chorych, a tym samym ustawienia kolejności posługi
– łatwego dostępu do czytań przypadających na dany dzień
– wyboru dla każdego roku liturgicznego odpowiedniego aktu pokuty,
– wyboru wezwań modlitwy powszechnej, czy też dziękczynienia po komunii
– edycji modlitwy powszechnej poprzez dopisanie imion chorych, za których będziemy się modlić
– edycji modlitwy powszechnej poprzez dopisanie imion zmarłych, za których nasi chorzy chcą się modlić

Aplikację można pobrać za darmo ze SKLEPU PLAY

Autorzy:
Aleksander Matusek
Grzegorz Adamus

Aktualizacja 1.4.0 (2021)

• dodano aktualną Liturgię Słowa (do roku 2035!)
  • w zakładce adresy nastąpiły poprawki dotyczące możliwości przesuwania adresów
    i ustawienia sobie własnej kolejności posługi u chorych
  • dodano modlitwę o ustanie epidemii (znajduje się w modlitewniku oraz
    w modlitwach z chorymi na końcu zwykłego obrzędu)
  • dodano modlitwę do Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki (znajduje się w modlitewniku oraz dołączona jest do modlitw z chorymi na końcu zwykłego obrzędu)
  • dodano modlitwy do Świętego Józefa (znajdują się w modlitewniku)
  • poprawiono kilka mniejszych błędów

DODANO: 18.04.2023

W związku ze zmianą wymagań systemu Android na urządzenia mobile pobranie aplikacji ze Sklepu Play na urządzeniach, które posiadają wersję systemu Android wyższą niż 11 stało się niemożliwe.

W tej sytuacji konieczne jest updatowanie aplikacji do nowych wymagań systemu Android.
W związku z licznymi pytaniami o aplikację udostępniam plik do pobrania i ręcznego zainstalowania na swoich urządzeniach.
Należy pamiętać, aby zezwolić swojemu urządzeniu na instalację aplikacji z nieznanych źródeł. Aplikację można pobrać z odnośnika poniżej:

>>> KLIKNIJ TUTAJ<<<

Gdy tylko nowa wersja aplikacji pojawi się w Sklepie Play stosowna informacja ukaże się na naszej stronie. Bardzo dziękuje za zainteresowanie i wszelkie uwagi dotyczące aplikacji, która jak widać cieszy się cały czas popularnością i pomaga w posłudze nadzwyczajnym szafarzom.

Cały czas można nadsyłać swoje uwagi, propozycje co do aplikacji.
W miarę możliwości coś nowego  w najnowszej wersji się pojawi.
Jeśli ktoś chciałby służyć pomocą w aktualizacji również zapraszam do kontaktu.